Sláva Isusu Christu!

Gréckokatolícky magazín je novým a jedinečným masmediálnym projektom. Vo svojom obsahu chce priblížiť život a aktuálne dianie v Gréckokatolíckej cirkvi. Jeho zámerom je tiež informovať širokú verejnosť o činnosti spoločenstiev a organizácií v jednotlivých eparchiách. Zároveň chce vhodným spôsobom prezentovať zaujímavé profily osobností cirkevného života. To všetko prostredníctvom televízneho vysielania partnerských televízií na Slovensku a v Českej republike...

GRÉCKOKATOLÍCKY MAGAZÍN
25.7.2017

25.7.2017

V nedeľu 29. januára 2017 sa v Prešove v Športovej hale hotelovej akadémie konal koncert Rómskeho 80 členného Big Bandu pod názvom Bararas. Tento orchester je tvorený Rómami z východného Slovenska, ktorých spája láska k hudbe a k Ježišovi. Na koncerte, za prítomnosti vladyku Milana Lacha SJ a štátneho tajomníka Petra Krajňáka, vystúpili s vlastným programom pred zaplnenou halou (1000 ľudí) s cieľom zmieriť rómsky a slovenský národ. Večerom zaznievali rómske piesne, scénky, chvály – zaznievali tóny srdca, pod vedením otca Martina Mekela, ktorý bol hlavným dirigentom zboru, spevákov ako aj hudobníkov. Koncert sa začal chválami skupiny Marana Tha, po ktorých nasledoval program Bararas. Večer bol ukončený eucharistickou pobožnosťou.

Koncert bol organizovaný Gréckokatolíckym formačným centrom pre Rómov v spolupráci so spoločenstvom Marana Tha a rómskou skupinou F6.

hlavní
partneri

Všetky práva vyhradené (c) 2015-2017 LEKOS, s.r.o.