Sláva Isusu Christu!

Gréckokatolícky magazín je novým a jedinečným masmediálnym projektom. Vo svojom obsahu chce priblížiť život a aktuálne dianie v Gréckokatolíckej cirkvi. Jeho zámerom je tiež informovať širokú verejnosť o činnosti spoločenstiev a organizácií v jednotlivých eparchiách. Zároveň chce vhodným spôsobom prezentovať zaujímavé profily osobností cirkevného života. To všetko prostredníctvom televízneho vysielania partnerských televízií na Slovensku a v Českej republike...

GRÉCKOKATOLÍCKY MAGAZÍN
29.8.2017

29.8.2017

Mariánske pútnické miesto Prešovskej archieparchie v Ľutine slávilo tretí augustový víkend odpustovú slávnosť spojenú so sviatkom Zosnutia Presvätej Bohorodičky. Duchovnému programu dvojdňovej púte predchádzala piatková púť mladých, ktorá vyvrcholila v sobotu dopoludnia. Archieparchiálna odpustová slávnosť vyvrcholila v nedeľu dopoludnia slávnostnou liturgiou na ľutinskej hore. Ani hustý a vytrvalý dážď neodradil tisíce pútnikov od návštevy tohto premodleného pútnického miesta.

Obeť komunistickej ideológie i strhujúci vzor kresťanskej odpovede na zlo, blahoslavený Metod Dominik Trčka, má svoj liturgický sviatok v kalendári 25. augusta. Odpustová slávnosť ku cti tohto blahoslavného mučeníka sa konala uplynulý víkend v bazilike minor v Michalovciach.

hlavní
partneri

Všetky práva vyhradené (c) 2015-2017 LEKOS, s.r.o.