Sláva Isusu Christu!

Gréckokatolícky magazín je novým a jedinečným masmediálnym projektom. Vo svojom obsahu chce priblížiť život a aktuálne dianie v Gréckokatolíckej cirkvi. Jeho zámerom je tiež informovať širokú verejnosť o činnosti spoločenstiev a organizácií v jednotlivých eparchiách. Zároveň chce vhodným spôsobom prezentovať zaujímavé profily osobností cirkevného života. To všetko prostredníctvom televízneho vysielania partnerských televízií na Slovensku a v Českej republike...

GRÉCKOKATOLÍCKY MAGAZÍN
30.5.2017

30.5.2017

Gréckokatolícka cirkev sui iuris na Slovensku obnoví starobylú prax východných cirkví v podávaní Eucharistie malým deťom. Stane sa tak so začiatkom nového cirkevného roka, od septembra 2017.
Eucharistické prijímanie detí v rámci troch iniciačných sviatostí aj dnes vzbudzuje mnohé diskusie a polemiky. Aké sú dôvody znovu zavedenia starobylej praxe kresťanského Východu? O aký biblicko - teologický rozmer sa samotná prax opiera, aj ako správne pochopiť nevyhnutnosť návratu k vlastnému východnému dedičstvu, na túto tému sme sa porozprávali s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom, sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi.

hlavní
partneri

Všetky práva vyhradené (c) 2015-2017 LEKOS, s.r.o.